Powrót do szkoły: nowe funkcje

Cały zespół jest szczęśliwy mogąc zaoferować Państwu nowe sekcje:

  • Strona pracy dyplomowej: która rozpocznie się od wywiadów z doktorantami, którzy opublikowali swoje prace, aby podzielić się z nami owocami swoich badań, doświadczeniami z okresu studiów doktoranckich, ale także, w razie potrzeby, pracy habilitacyjnej. Celem tej części będzie również uzyskanie informacji o tym, jak zorganizowane są studia doktoranckie w Europie. Może być również wykorzystywany do ogłaszania obron prac dyplomowych oraz do prezentacji raportów dyplomowych na zakończenie obrony. Jeżeli są Państwo zainteresowani wniesieniem wkładu lub złożeniem zeznań w ramach tej sekcji, prosimy o kontakt.
  • Strona PE: sekcja pozwalająca śledzić od wewnątrz działalność Parlamentu Europejskiego. Zawierać będzie wywiady z posłami do PE, urzędnikami PE i pracownikami kontraktowymi oraz sprawozdania z sesji plenarnych.
  • Kroniki: Co miesiąc będą ukazywały się notatki informacyjne dotyczące europejskiego prawa prywatnego międzynarodowego i prawa konkurencji. Wreszcie, nasze koleżanki Karine Abderemane i Emilie Chevalier będą koordynować kolumnę poświęconą europejskiemu prawu administracyjnemu. Nie wahaj się skontaktować z nimi, jeśli chcesz wziąć udział w pierwszej kolumnie. Termin nadsyłania prac upływa 15 października.

Oczywiście nasze dotychczasowe flagowe kolumny będą kontynuowane.

  • Po stronie sądu: Wrzesień i październik będą poświęcone reformie Trybunału Sprawiedliwości i jego Sądu Pierwszej Instancji. W piątek, 9 września, odbędzie się wywiad z prezesem Markiem Jaegerem, a następnie z Emmanuelem Coulonem, sekretarzem Sądu Pierwszej Instancji. Zawartość tej sekcji będzie ewoluować w kierunku podrozdziału poświęconego sądom krajowym, w którym znajdą się wywiady z sędziami krajowymi, a także wpisy dotyczące orzecznictwa europejskiego sądów krajowych niektórych państw członkowskich (niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego, polskiego Trybunału Konstytucyjnego itp.)
  • Prof. side: Wywiady z profesorami prawa rozpoczną się ponownie we wtorek 6 września wywiadem z profesorem Jean-Paul Jacqué. Przygotowywane są również wywiady z innymi profesorami prawa z różnych uniwersytetów francuskich i europejskich.

Ponadto, od końca września, Blogdroiteuropeen rozpocznie debatę na temat "Wyzwania otwartego dostępu dla naukowców zajmujących się prawem". Będzie to okazja do podsumowania tego, co proponuje tzw. ustawa o Republice Cyfrowej i jak ta kwestia jest rozpatrywana w innych krajach, a także na temat istniejących praktyk w naszych instytucjach i w innych obszarach. Jeśli są Państwo zainteresowani tym tematem, prosimy o przesyłanie propozycji wystąpień. Naszym celem będzie opublikowanie ich w pierwszej kolejności podczas Międzynarodowego Tygodnia Otwartego Dostępu, który odbędzie się w dniach 24-30 października. W najbliższych dniach zostanie ogłoszone zaproszenie do składania wniosków.

Dla tych z Państwa, którzy śledzą tę sprawę, nie umknęło Państwa uwadze, że latem prawo europejskie zmieniło swoją architekturę, aby umożliwić Państwu przeglądanie według rodzaju treści, ale także według podejścia opartego na nagłówkach, jak również według podejścia tematycznego, które z czasem będzie rozszerzane: europejskie prawo prywatne międzynarodowe, prawo konkurencji, europejskie prawo administracyjne, europejskie prawo konstytucyjne i cyfrowy rynek wewnętrzny.

Mamy nadzieję, że to wszystko zaostrzyło Państwa apetyt. Więc proszę się nie wahać:

  • subskrybuj, aby nie przegapić żadnej z tych informacji
  • Skontaktuj się z nami w sprawie wszelkich sugestii, lub przekazania informacji, które chciałbyś, aby pojawiły się na naszym blogu (konferencja, giełda, itp.).
  • prześlij nam swoją pocztę
  • prześlij nam swoje prace, które przedstawimy naszemu komitetowi naukowemu

Autor

Rafał Kwiecień

Redakcja szkola-lukasz.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@szkola-lukasz.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze wsparciem i rozwojem firm

Jak przygotować wniosek o dotacje unijne?
Jakie warunki trzeba spełniać ubiegając się o dofinansowanie?
W jaki sposób rozwinąć swój biznes?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu