Dotacje dla eksporterów Go To Brand – wiadomo już kiedy będzie start naboru

Dotacje unijne dla firm

Przygotowywany wpis ma się odnosić do kwestii dotacji eksportowych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na latach 2014-2020. Ogłoszono również start tego konkursu, w którym będzie można starać się o dotację dla eksporterów Go To Brand. Ciekawą formą wsparcia dla polskiego eksportu mogą być właśnie te dotacje, które będą skierowane do firm obecnych na rynku zagranicznym, które będą miały określone pod kątem branż działania umożliwiające uczestniczenie w programie.

Go To Brand to ciekawa propozycja dla polskich firm w ramach osi priorytetowej III, która będzie się odnosić do innowacji w firmach. Działanie ma na celu promowanie internacjonalizacji przedsiębiorstw, które wykazują się innowacyjnymi działaniami. Wszystkie te projekty realizowane są w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Fundusze europejskie

Co można dofinansować?

O wsparcie unijne postarać się mogą firmy, które uczestniczyć będą w działaniach proponowanych w ramach branżowych programów promocyjnych. Działania promocyjne realizują dwa podstawowe cele, a wiec będzie to promowanie polskich marek produktowych, które mogą stać się markami rozpoznawalnymi na rynku eksportowym, Mamy przygotowany również wykaz branż, które mogą także liczyć na wsparcie dla eksporterów Go To Brand, w planowanym naborze, który będzie krótszy niż ten wcześniej przygotowany.

Dotacje unijne dotyczą obecnie programów promocji z następujących branż:

Sektor usług prozdrowotnych

Kosmetyki;

Meble;

IT/ICT;

Jachty i łodzie;

Sprzęt medyczny;

Polskie specjalności żywnościowe.

Wsparcie dla firm

Dofinansowania unijne

Kiedy startuje nabór?

Konkurs rusza 24 czerwca 2016 roku, a zostanie zamknięty 5 sierpnia 2016 roku. W sumie w ramach projektu będzie dostępnych 100 mln złotych podzielonych w proporcji 10 mln na województwo Mazowieckie i aż 90 mln dla innych województwa. Jeśli chodzi o dotacje Go To Brand w ramach najbliższego naboru przygotowywane są również poziomy dofinansowania.

Jeśli wnioskodawca chce korzystać jedynie z propozycji pomocy de minimis w zakresie kosztów otrzymać może obecnie dla mikroprzedsiębiorców z województwa mazowieckiego – do 80%;

dla pozostałych mikroprzedsiębiorców – do 85%;

dla średnich firm – do 60%;

dla małych firm – do 75%.

Jeśli będzie chodziło o dofinansowanie projektu w formie pomocy publicznej na koszty wynajmu, budowy czy obsługi stoiska wystawowego można dostać do 50% kosztów kwalifikowanych. Gdy wnioskodawca korzysta z dotacji w formie pomocy publicznej na pokrycie a także z pomocy de minimis może otrzymać do 50% kosztów kwalifikowanych.

Projekty unijne - Dotacje dla eksporterów

Go To Brand Dotacje dla eksporterów Go To Brand to ciekawa propozycja, jeśli ktoś chce starać się o unijne wsparcie na działania, które nie tylko wspomagają nasze firmy, ale również budują markę naszej polskiej gospodarki. Dzięki promocji polskich marek produktowych także nasza gospodarka będzie budować swój wizerunek.

Autor

Bartosz Kruczyński

Redakcja szkola-lukasz.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@szkola-lukasz.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze wsparciem i rozwojem firm

Jak przygotować wniosek o dotacje unijne?
Jakie warunki trzeba spełniać ubiegając się o dofinansowanie?
W jaki sposób rozwinąć swój biznes?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu